Zpět

Dřevěné podlahy – klasika, která neomrzí

Ačkoliv v současné době existuje velké množství podlahových krytin, klasické dřevo na oblíbenosti rozhodně neztrácí. Naopak – již několik let zažívají dřevěné podlahy velký návrat do módy a čím dál více zákazníků si je do svých domovů pořizuje.

Dřevěná podlaha

Pro a proti dřevěným podlahám

Na první pohled viditelnou předností dřevěných podlah je samozřejmě jejich příjemný přírodní vzhled, který se hodí k jakémukoliv stylu zařízení domu či bytu. Důležité jsou ale také vlastnosti podlahy – dřevo vyniká v izolačních schopnostech, které oceníte nejen z hlediska zateplení místnosti, ale také při došlapu bosým chodidlem. Na rozdíl od podlah z umělých materiálů je dřevo antialergické, zdravotně zcela nezávadné a antistatické, takže tolik nepřitahuje nečistoty a prach. Důležitou výhodou je také jeho životnost, která se počítá na desetiletí, možnost opakovaných renovací i tónování barevnými oleji.

Nevýhodou naopak je náročnější pokládka, nevhodnost dřevěné podlahy pro podlahové vytápění a „pracování“ dřeva při velkých výkyvech teploty a vlhkosti vzduchu v domě či bytě.

Z jakého dřeva se podlahy dělají?

Při výběru dřeva máte několik možností, které se liší tvrdostí, využitím i cenou. Nejčastější jsou podlahy z kvalitního jehličnatého dřeva, vybrat si můžete i odolný dub nebo zajímavou exotiku, za kterou si ovšem budete muset připlatit. Podlahové palubky ze smrku či borovice přitom seženete i pod 200 Kč za metr čtvereční a odolnější palubky ze severského smrku nebo borovice pak pod 300 Kč.

Jak si vybrat tu správnou variantu?

Při výběru berte v potaz hlavně to, do jaké místnosti má podlaha být a jaké nároky na ni budete klást. Roli hraje také způsob, kterým dřevo hodláte ošetřit (například nalakováním, nebo jen ošetřením olejem), a samozřejmě i barva. Hledejte inspiraci i online a nebojte se ptát a nechat si poradit – odborní prodejci dřevomateriálu by vám měli být vždy schopni navrhnout tu nejlepší variantu, která se hodí právě pro vás tak, aby vám podlaha dlouho sloužila.

Důležité odkazy

online platby

Zeptejte se nás

739 074 074
PO-PÁ: 7:00 - 16:00

Napište nám